Masz pytanie?

LOCKOUT TAGOUT (LOTO)

  • Lockout Tagout LOTO
    Lockout Tagout LOTO
  • Lockout-tagout LOTO
    Lockout-tagout LOTO

System Lockout Tagout LOTO (blokady, zabezpieczenia przemysłowe BHP) służy pracownikom Utrzymania Ruchu do zabezpieczania maszyn w trakcie prowadzonych remontów i konserwacji maszyn przed przypadkowym uruchomieniem przez nieupoważnione osoby.

Definicja:  Co to jest Lockout Tagout LOTO
Lockout precyzuje odłączenie dopływu energii (zgodnie z opracowaną instrukcją) jako: zastosowanie elementu odcinającego dopływ energii na maszynie lub instalacji zapewniającego przerwanie ciągłości obwodu lub instalacji, w sposób zapewniający, że ani ten element, ani urządzenie, do którego przez ten element jest dostarczana energia, nie mogą być uruchomione, dopóki nie zostanie usunięta blokada odcinająca dopływ energii.
Elementy blokujące jak: kłódki LOTO, blokady zaworu, zamki, linki i inne pozwalają zablokować źródło energii w pozycji zamkniętej i uniemożliwiają dostarczenie energii do maszyny lub urządzenia.
Tagout polega na umieszczeniu według ustalonej procedury odpowiedniego oznaczenia na blokadzie założonej na źródło energii. Oznaczenie takie musi informować o celu zablokowania oraz o tym, że żaden element, ani urządzenie, do którego dostarczana jest energia nie mogą być przywrócone do eksploatacji przed zdjęciem blokad i oznaczeń.
 
Zapraszamy do naszego sklepu gdzie znajdą Państwo zabezpieczenia Lockout Tagout LOTO -   www.lockout-tagout.com.pl
 
Poniżej szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych rodzajów i modeli kłódek, oznaczeń oraz zabezpieczeń LOCKOUT TAGOUT.
 
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook