Masz pytanie?
Wizyt:
Dzisiaj: 6Wszystkich: 566023

LOCKOUT TAGOUT (LOTO)

 • Lockout Tagout LOTO
  Lockout Tagout LOTO
 • Lockout-tagout LOTO
  Lockout-tagout LOTO

System Lockout Tagout LOTO (blokady, zabezpieczenia przemysłowe BHP) służy pracownikom Utrzymania Ruchu do zabezpieczania maszyn w trakcie prowadzonych remontów i konserwacji maszyn przed przypadkowym uruchomieniem przez nieupoważnione osoby.

Definicja:  Co to jest Lockout Tagout LOTO
Lockout precyzuje odłączenie dopływu energii (zgodnie z opracowaną instrukcją) jako: zastosowanie elementu odcinającego dopływ energii na maszynie lub instalacji zapewniającego przerwanie ciągłości obwodu lub instalacji, w sposób zapewniający, że ani ten element, ani urządzenie, do którego przez ten element jest dostarczana energia, nie mogą być uruchomione, dopóki nie zostanie usunięta blokada odcinająca dopływ energii.
Elementy blokujące jak: kłódki LOTO, blokady zaworu, zamki, linki i inne pozwalają zablokować źródło energii w pozycji zamkniętej i uniemożliwiają dostarczenie energii do maszyny lub urządzenia.
Tagout polega na umieszczeniu według ustalonej procedury odpowiedniego oznaczenia na blokadzie założonej na źródło energii. Oznaczenie takie musi informować o celu zablokowania oraz o tym, że żaden element, ani urządzenie, do którego dostarczana jest energia nie mogą być przywrócone do eksploatacji przed zdjęciem blokad i oznaczeń..
Zapraszamy do naszego sklepu gdzie znajdą Państwo zabezpieczenia Lockout Tagout LOTO - >  www.lockout-tagout.com.pl
 • Kłódki bezpieczeństwa systemu Lockout Tagout

  Kłódki bezpieczeństwa Lockout

  Kłódki bezpieczeństwa systemu Lockout Tagout LOTO dają pewność i gwarancję bezpieczeństwa pracownikom, którzy dokonują remontów i konserwacji urządzeń w fabrykach.

 • Brady-blokady-zaworow-lockout-tagout.jpg

  Blokady zaworów

  Blokady zaworów Systemu Lockout Tagout służą do zabezpieczenia wszelkiego typu zaworów kulowych, grzybkowych, motylkowych, zasuw, przepustnic, zasuw ślimakowych w bezpiecznej pozycji. Użytkownik stosuje blokady zaworów aby osoby postronne nie mogły przestawić, otworzyć zaworu bez wiedzy osoby zamykającej dany zawór.

 • Blokady bezpieczników wyłączników wis ozk ŁR aparatów elektrycznych

  Blokady wyłączników elektrycznych

  Blokady wyłączników energii elektrycznej służą do blokowania wszelkiego rodzaju przełączników, bezpieczników w taki sposób aby nieupoważniona osoba nie mogła przestawić przełącznika w pozycję załączoną.

 • Blokada lockout tagout wtyczek wtyków elektrycznych

  Blokady wtyczek elektrycznych

  Blokady wtyków i wtyczek elektrycznych służą w systemie Lockout Tagout do ograniczenia możliwości podłączenia peryferyjnego urządzenia do gniazda 220V lub 380V.

  Kasety występują w wielu rozmiarach i jest możliwość zablokowania każdego rodzaju wtyku elektrycznego.

 • Blokada przycisku STOP awaryjny

  Blokady przycisków pulpitów operatora

  Blokady przycisków pulpitów operatora, grzybów STOP awaryjny stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem maszyny podczas prowadzenia rutynowych prac związanych z obsługą maszyn i urządzeń.

  Jest to bardzo często jedyna metoda zabezpieczenia maszyny przed uruchomieniem przez nieupoważnionego pracownika i może być stosowana w sytuacjach, kiedy nie można wyłączyć maszyny na obwodach zasilających.

  Blokady te wykorzystywane sa także przy prowadzeniu bieżących czynności obsługowych przy maszynie, kiedy pracownik nie może pozbawić maszyny zasilania.

 • blokada bm.jpg

  Blokady rozłączników elektrycznych typu BM

  Blokady rozłączników elektrycznych typu BM służą w systemie Lockout Tagout do zabezpeczania styków, z których celowo usunięto wkładkę bezpiecznikową. Po umieszczeniu blokady w podstawie bezpiecznikowej nie można umieścić wkładki.

 • Blokady wyłączników ściennych

 • Brady - Lockout - Tagout - Blokada szybkozlaczy i wezy pneumatycznych d3.jpg

  Blokady instalacji pneumatycznych

  Blokady instalacji sprężonego powietrza i innych związanych z pneumatyką. Szybkie do zastosowania narzędzia do zablokowania węży instalacji pneumatycznych.

 • Brady-Lockout-Tagout-Blokada butli gazowych d3.jpg

  Blokady butli gazowych

  Blokady pokręteł butli gazowych propan-butan i wszelkich gazów technicznych. Łatwe założenie blokady ograniczenie dostępu osobom postronnym.

 • Brady blokada uniwersalna.jpg

  Blokada uniwersalna Lockout

  Jedno urządzenie do wielu typów zaworów!
  Składa się z jednostki podstawowej oraz akcesoriów wymiennych, takich jak: ramię i linka mocująca.

 • Uniwersalna blokada linkowa

  Blokady linkowe Lockout Tagout

  Blokady linkowe ogólnego zastosowania są bardzo praktycznym i poręcznym narzędziem systemu Lockout Tagout. Blokady linkowe mają zastosowanie do wielu zagrożeń mechanicznych, elektrycznych i kinetycznych.

 • Blokady grupowe Lockout Tagout

  Blokady grupowe LOTO

  Blokady grupowe Lockout Tagout służą do skutecznego zarządzania pracą grupy pracowników prowadzących czynności serwisowe lub remont na tym samym urządzeniu lub zespole urządzeń. Każdy pracownik pracujący przy danym zadaniu ma pewność, że maszyna nie zostanie uruchomiona przez innego pracownika do czasu, aż wszyscy skończą pracę i zejdą z maszyny.

 • Stacja na blokady Lockout Tagout Brady

  Stacje Lockout Station

  Stacje Lockout Tagout służą do przechowywania i zarządzania systemem blokad i zawieszek. Pracownicy w uporządkowany sposób mogą przechowywać wyposażenie systemu Lockout Tagout, kierownictwo może w łatwy sposób kontrolować czy pracownicy stosują procedurę Lockout Tagout.

 • Klamra szekla multilockout brady masterlock

  Szekle i klamry multilockout

  Szekle, klamry, klokady klamrowe multilockout służą w systemie Lockout Tagout do blokowania indywidualnego i grupowego i dzięki swojej konstrukcji pozwalają na zablokowanie jednego źródła energii kilku pracownikom.

 • Brady zestaw blokad lockout

  Zestawy blokad Lockout Tagout

  Gotowe zestawy blokad Lockout Tagout dostępne są w różnych konfiguracjach dedykowanych blokad m.in.: zestaw startowy, zestaw blokad elektrycznych, zestaw blokad na zawory, zestaw blokad uniwersalnych.

   

  Zestawy kompletów blokad dedykowanych dla poszczególnych zastosowań są idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują szybko skompletować wyposażenie Lockout Tagout.

 • Przywieszki ostrzegawcze Lockout Tagi

  Przywieszki ostrzegawcze Lockout - Tagi

  TAGI - Przywieszki ostrzegawcze Tagout pozwalają wskazać kto jest odpowiedzialny za umieszczenie blokady Lockout i kto jest upoważniony do jej zdjęcia lub dokonania zmian. Przywieszki wykonane są z elastycznego tworzywa odpornego na wodę, oleje i ekstremalne temperatury. Matowa powierzchnia pozwala na pisanie na niej długopisem, bądź pisakiem.

   

  KUP TUTAJ: TAGI ostrzegawcze

   

 • Szafki lockout tagout Brady

  Szafki Lockout

  Szafki Lockout Tagout służą do uporządkowanego przechowywania blokad Systemu blokad i zawieszek. Szafki metalowe narzędziowe na blokady LOTO są przystosowane do stosowania w warunkach przemysłowych.

 • Brady zestaw blokad LOTO

  Torby Lockout

  Torby na blokady Lockout Tagout służą do łatwego przenoszenia blokad lub zestawów Blokad zaworów, blokad linkowych, blokad bezpieczników, przywieszek ostrzegawczych na miejsce pracy.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
Facebook