Masz pytanie?

LOCKOUT TAGOUT (LOTO)

 • Lockout Tagout LOTO
  Lockout Tagout LOTO
 • Lockout-tagout LOTO
  Lockout-tagout LOTO

System Lockout Tagout LOTO (blokady, zabezpieczenia przemysłowe BHP) służy pracownikom Utrzymania Ruchu do zabezpieczania maszyn w trakcie prowadzonych remontów i konserwacji maszyn przed przypadkowym uruchomieniem przez nieupoważnione osoby.

Definicja:  Co to jest Lockout Tagout LOTO
Lockout precyzuje odłączenie dopływu energii (zgodnie z opracowaną instrukcją) jako: zastosowanie elementu odcinającego dopływ energii na maszynie lub instalacji zapewniającego przerwanie ciągłości obwodu lub instalacji, w sposób zapewniający, że ani ten element, ani urządzenie, do którego przez ten element jest dostarczana energia, nie mogą być uruchomione, dopóki nie zostanie usunięta blokada odcinająca dopływ energii.
Elementy blokujące jak: kłódki LOTO, blokady zaworu, zamki, linki i inne pozwalają zablokować źródło energii w pozycji zamkniętej i uniemożliwiają dostarczenie energii do maszyny lub urządzenia.
Tagout polega na umieszczeniu według ustalonej procedury odpowiedniego oznaczenia na blokadzie założonej na źródło energii. Oznaczenie takie musi informować o celu zablokowania oraz o tym, że żaden element, ani urządzenie, do którego dostarczana jest energia nie mogą być przywrócone do eksploatacji przed zdjęciem blokad i oznaczeń.
 
Zapraszamy do naszego sklepu gdzie znajdą Państwo zabezpieczenia Lockout Tagout LOTO -   www.lockout-tagout.com.pl
 
Poniżej szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych rodzajów i modeli kłódek, oznaczeń oraz zabezpieczeń LOCKOUT TAGOUT.
 
 • Brady zestaw blokad lockout

  Zestawy blokad Lockout Tagout

  Gotowe zestawy blokad Lockout Tagout dostępne są w różnych konfiguracjach dedykowanych blokad m.in.: zestaw startowy, zestaw blokad elektrycznych, zestaw blokad na zawory, zestaw blokad uniwersalnych.

  Zestawy kompletów blokad dedykowanych dla poszczególnych zastosowań są idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują szybko skompletować wyposażenie Lockout Tagout.

 • Kłódki bezpieczeństwa systemu Lockout Tagout

  Kłódki bezpieczeństwa Lockout

  Kłódki bezpieczeństwa systemu Lockout Tagout LOTO dają pewność i gwarancję bezpieczeństwa pracownikom, którzy dokonują remontów i konserwacji urządzeń w fabrykach.

 • Blokady elektryczne lockout

  Blokady wyłączników elektrycznych

  Blokady wyłączników energii elektrycznej służą do blokowania wszelkiego rodzaju przełączników, bezpieczników w taki sposób aby nieupoważniona osoba nie mogła przestawić przełącznika w pozycję załączoną.

 • Blokada-wtyczek-elektrycznych-HTS-polska-EPL-004.jpg

  Blokady wtyczek elektrycznych

  Blokady wtyków i wtyczek elektrycznych służą w systemie Lockout Tagout do ograniczenia możliwości podłączenia peryferyjnego urządzenia do gniazda 220V lub 380V.

  Kasety występują w wielu rozmiarach i jest możliwość zablokowania każdego rodzaju wtyku elektrycznego.

 • blokada-przyciskow-cps-105-cps-106-cps-107-cena-lockout.jpg

  Blokady przycisków sterowania i przycisków bezpieczeństwa

  Blokady przycisków pulpitów operatora, grzybów STOP awaryjny stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem maszyny podczas prowadzenia rutynowych prac związanych z obsługą maszyn i urządzeń.

  Jest to bardzo często jedyna metoda zabezpieczenia maszyny przed uruchomieniem przez nieupoważnionego pracownika i może być stosowana w sytuacjach, kiedy nie można wyłączyć maszyny na obwodach zasilających.

  Blokady te wykorzystywane sa także przy prowadzeniu bieżących czynności obsługowych przy maszynie, kiedy pracownik nie może pozbawić maszyny zasilania.

 • Brady-065392-blokada-wylacznikow-elektrycznych-cena-hurtownia.jpg

  Blokady wyłączników ściennych

  Blokady wyłączników ściennych umożliwiają zablokowanie ściennych wyłączników z dźwignią kolankową oraz ściennych wyłączników dźwigienkowych/przerzutowych.

 • Blokada uniwersalna z jednym ramieniem blokującym

  Blokada uniwersalna Lockout

  Jedno urządzenie do wielu typów zaworów!
  Składa się z jednostki podstawowej oraz akcesoriów wymiennych, takich jak: ramię i linka mocująca.

   

  ZAPYTAJ O OFERTĘ

  ZAMÓW W SKLEPIE INTERNETOWYM

   

 • Brady-blokady-zaworow-lockout-tagout.jpg

  Blokady zaworów

  Blokady zaworów Systemu Lockout Tagout służą do zablokowania w bezpiecznej pozycji wszelkiego typu zaworów kulowych, grzybkowych, motylkowych, zasuw, przepustnic, zasuw ślimakowych, zaworów ze zdejmowaną lub usuniętą rączką. Użytkownik stosuje blokady zaworów, aby osoby postronne nie mogły przestawić, otworzyć zaworu bez wiedzy osoby zamykającej dany zawór.

 • Brady-064221-blokada-pneumatyczna-lockout-tagout-sklep-cena-brady_(2).jpg

  Blokady instalacji pneumatycznych

  Blokady instalacji sprężonego powietrza i innych związanych z pneumatyką. Szybkie do zastosowania narzędzia do zablokowania węży instalacji pneumatycznych.

 • Brady-Lockout-Tagout-Blokada butli gazowych d1.jpg

  Blokady butli gazowych

  Blokady pokręteł zaworów butli gazowych propan-butan i wszelkich gazów technicznych.

  Proste rozwiązania lockout, które ograniczają dostęp osobom postronnym.

  Blokady wykonane z tworzywa i w przypadku sytuacji awaryjnej istnieje szybkiego zdjęcia blokady poprzez jej celowe uszkodzenie.

 • Uniwersalna blokada linkowa

  Blokady linkowe Lockout Tagout

  Blokady linkowe ogólnego zastosowania są bardzo praktycznym i poręcznym narzędziem systemu Lockout Tagout. Blokady linkowe mają zastosowanie do wielu zagrożeń mechanicznych, elektrycznych i kinetycznych.

 • Klamra szekla multilockout

  Szekle i klamry multilockout

  Szekle, klamry, blokady klamrowe multilockout, multilocki, szczypce, które stanowią nieodłączny element systemu Lockout Tagout. Blokady te umożliwiają założenie kilku kłódek na blokadzie lockout, a tym samym zablokowanie jednego źródła energii przez kilku pracowników.

 • Blokady grupowe Lockout Tagout

  Blokady grupowe LOTO

  Blokady grupowe Lockout Tagout służą do skutecznego zarządzania pracą grupy pracowników prowadzących czynności serwisowe lub remont na tym samym urządzeniu lub zespole urządzeń. Każdy pracownik pracujący przy danym zadaniu ma pewność, że maszyna nie zostanie uruchomiona przez innego pracownika do czasu, aż wszyscy skończą pracę i zejdą z maszyny.

 • Przywieszki ostrzegawcze Lockout Tagi

  Przywieszki ostrzegawcze Lockout - Tagi

  TAGI - Przywieszki ostrzegawcze Tagout pozwalają wskazać kto jest odpowiedzialny za umieszczenie blokady Lockout i kto jest upoważniony do jej zdjęcia lub dokonania zmian. Przywieszki wykonane są z elastycznego tworzywa odpornego na wodę, oleje i ekstremalne temperatury. Matowa powierzchnia pozwala na pisanie na niej długopisem, bądź pisakiem.

   

  KUP TUTAJ: TAGI ostrzegawcze

   

 • Stacja na blokady Lockout Tagout Brady

  Tablice i gabloty Lockout Station

  Stacje Lockout Tagout służą do przechowywania i zarządzania systemem blokad i zawieszek. Pracownicy w uporządkowany sposób mogą przechowywać wyposażenie systemu Lockout Tagout, kierownictwo może w łatwy sposób kontrolować czy pracownicy stosują procedurę Lockout Tagout.

 • Szafki lockout tagout Brady

  Szafki Lockout

  Szafki Lockout Tagout służą do uporządkowanego przechowywania blokad Systemu blokad i zawieszek. Szafki metalowe narzędziowe na blokady LOTO są przystosowane do stosowania w warunkach przemysłowych.

 • Brady zestaw blokad LOTO

  Torby Lockout

  Torby na blokady Lockout Tagout służą do łatwego przenoszenia blokad lub zestawów Blokad zaworów, blokad linkowych, blokad bezpieczników, przywieszek ostrzegawczych na miejsce pracy.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
Facebook