Masz pytanie?

Kontrolki przeglądu wózków widłowych

KUP

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Forkliftag - system kontroli wózków widłowych, ułatwiający kontrolę stanu technicznego, konserwację i identyfikację wózków widłowych.

 

WIZUALNY SYSTEM INSPEKCJI WÓZKÓW WIDŁOWYCH

 

System forklift Brady składa się z dwóch elementów - korpusu i wkładki.

Wykonany z tworzywa sztucznego korpus przeglądu jest mocowany na stałe do ramy wózka w widocznym miejscu np. wewnątrz kabiny. Znajduje się na nim znak zakazu i słowna informacja o zakazie użytkowania sprzętu bez przeprowadzenia dziennej inspekcji lub zakończenia naprawy wózka. Na korpusie należy także wpisać nr identyfikacyjny wózka.

Wkładka przeglądu wózka widłowego została wykonana z odpornego tworzywa, które jest trwałe nawet w najcięższych warunkach. Na wkładce, w przeznaczonym do tego polu, należy obowiązkowo wpisać nr identyfikacyjny wózka.

Pierwsza strona wkładki zawiera listę codziennych czynności wykonywanych podczas inspekcji. Lista jest zgodna z zaleceniami Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym w §5 ust. 1.

Druga strona to potwierdzenie wykonania inspekcji przez operatora wózka. Forma pisemna jest wymagana przez w/w Rozporządzenie (§5 ust.2). Na wkładce można zanotować wykonanie do 42 dziennych inspekcji. Przy pięciodniowym tygodniu pracy wystarcza to na ponad dwa miesiące.

Dostępny jest również wkład w formie książeczki zawierający 6 stron z rubrykami do rejestrowania dziennych inspekcji. Łącznie można więc zapisać tam wyniki 252 inspekcji. Komplet zawiera również formularz raportu usterek, który operator może wypełnić w przypadku negatywnego wyniku inspekcji.

Uchwyt/podstawa:

• Wymiary: 193mm (wys.) x 144mm (szerokość)

• Materiał: Polipropylen

• Zakres temperatur: -10 °C do +90 °C

Wkładka:

• Wymiary: 260mm (wys.) x 153mm (szerokość)

• Materiał: ABS

• Zakres temperatur: -5 °C do +65 °C

 

 

Jak stosować kontrolki przeglądów wózków Forklifttag?

1. Podstawę kontrolki należy przymocować trwale do urządzenia w miejscu, które nie będzie przeszkadzało użytkownikowi. Jednocześnie kontrolka musi być wyraźnie widoczna. Na uchwycie należy wpisać nr identyfikacyjny urządzenia.

2. Użytkownik, który przeprowadza przegląd stanu wózka widłowego, używając punktów podanych na zielonej stronie wkładki, potwierdza przeprowadzenie przeglądu wpisem na odwrocie wkładki (data i podpis.) Następnie umieszcza on wkładkę w korpusie tak, aby widoczna była strona z potwierdzeniem wykonania inspekcji.

3. Jeśli wynik inspekcji jest negatywny wkładkę z zapisem negatywnego wyniku kontroli wyjmuje się z korpusu i przekazuje się odpowiednim służbom wraz z niezbędnymi dodatkowymi informacjami. Na wózku pozostaje wówczas pusty korpus z widocznym, czytelnym komunikatem zakazującym używania.

Dodatkowo można zabezpieczyć urządzenie przed niepowołanym użyciem przez zastosowanie odpowiedniej blokady Lockout Tagout.

4. Wózek o kontrolką bez wkładki nie może być użytkowany.

5. Po zakończeniu pracy należy przełożyć wkładkę z powrotem na zieloną stronę. W ten sposób następuje rozróżnienie pomiędzy urządzeniami, które danego dnia przeszły przegląd, a które nie. Wózki z pozytywnym wynikiem przeglądu powinny mieć widoczną żółtą stronę wkładki.

 

 W celu uzyskania oferty na wybrany rodzaj kontrolek - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  • Oznaczenia wózków widłowych
    Oznaczenia wózków widłowych
  • Oznaczenia wózków widłowych
    Oznaczenia wózków widłowych
  • Oznaczenia wózków widłowych
    Oznaczenia wózków widłowych
  • Oznaczenia wózków widłowych
    Oznaczenia wózków widłowych
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook